Od 26.04. se pracoviště Lymfo nachází v prostorách rehabilitace na Poliklinice Kohoutovice, Libušina třída 4, 623 00 Brno.
![]() |
Lymfodrenáže Erika Hübelová "Vaše lymfonožky budou ZDRAVĚ chodit pěšky" |
Provozni doba dle objednání.
NOVINKY
KONTAKTY
Od 26.04. se pracoviště Lymfo nachází v prostorách rehabilitace na Poliklinice Kohoutovice, Libušina třída 4, 623 00 Brno.
Máte možnost si zakoupit již třetí rozšířené vydání publikace Celulitida. Kniha je psána pro laickou veřejnost i jako učební pomůcka pro posluchače kurzů manuální a kosmetické lymfodrenáže.
Můžete se těšit na nové kapitoly:
a mnoho dalšího!
Vydalo nakladatelství Grada Publishing
Cena 279,- vč. DPH
ich bin die deutsch fahrad shueller jodli jodli jeeee
ich bin die deutsch fahrad shueller jodli jodli jeeee
ich bin die deutsch fahrad shueller jodli jodli jeeee
ich bin die deutsch fahrad shueller jodli jodli jeeee
ich bin die deutsch fahrad shueller jodli jodli jeeee
Indikace zdravotní:
Indikace
Účinky
Lymfodrenáž je vhodnou technikou před chirurgickými, ortopedickými, stomatologickými a plastickými operacemi. Zajišťuje aktivitu lymfatického systému, prevenci nebo zmírnění následných pooperačních sekundárně vzniklých lymfatických otoků, čímž tak zlepšuje a urychluje hojení jizvy a zmírňuje bolestivost pooperačních ran a odstraňování stehů. 3-4 den dochází k obnově krevních cév a 5 – 6 den se obnovují mízní cévy. Pacient je tak po operaci v lepším komfortu.
Pozn. Maséři, kteří provádějí lymfatickou lymfodrenáž mimo oblast zdravotnictví, mohou u těchto klientů provádět lymfodrenáž až po 6 týdnech po chirurgickém zákroku a po vyšetření a kontrole lékaře, pokud nestanoví jinak.
Je vhodným rehabilitačním doplňkem v neakutní fázi dané diagnozy. Kůže musí být zaléčená a pacient by měl absolvovat pravidelné kontroly u kožního lékaře - dermatologa. Doporučuje se nejčastěji pro indikaci detoxikace organizmu u - zaléčených aknozních projevů, psoriázy (lupénky), atopického ekzému.
Krátkodobý, ale velmi významný efekt uvolnění kůže a podkoží se projevuje u pacientů s diagnozou sklerodermie.
Sklerodermie je onemocnění, kdy pokožka a vazivové tkáně abnormálně ztvrdnou a ztuhnou. U těžké formy to může vést až k nepohyblivosti např.prstů nebo obličeje. Pacient tak velmi těžko zapojuje mimické svaly a tak připomíná masku. Po manuální lymfodrenáži se ukázalo, že příslušné tkáně jsou měkčí a pružnější. Tím se kvalita života pacienta zlepšuje.
Na českém trhu již dokonce existuje v používání přístrojové lymfodrenáže návlek na hlavu a je používán u pacientů s lymfedémem obličeje. Motorem této myšlenky je prof.Oldřich Eliška a výrobcem ing. Kopsa ( firma Lymfoven – viz kapitola přístrojová lymfodrenáž) S úspěšným hojivým efektem se uplatňuje lymfodrenáž u bércových vředů žilního původu. Většinou se aplikuje přístrojová lymfodrenáž . Spodina bércového vředu a jeho okolí musí být klidné a bez bakteriální infekce dle bakteriologického vyšetření. Otok, který je vždy přítomen kolem bércového vředu je po lymfodenáži měkčí, menší, lépe se redukuje. Okolí rány se následně, prokrví, prokysličí a dochází k výživě tkaně. Vřed se lépe a rychleji hojí. Společně s následnou bandáží krátkotažnými obinadly je efekt hojení rány velmi rychlý.Nejlépe Vám poradí cévní lékař nebo lymfolog.
Lymfoterapeutka by měla nejdříve zjistit osobní a rodinnou anamnézu. Tzn. pohovor s klientem – zda lze provádět lymfodrenáž, jak dlouhou dobu, jak často a jakou hmatovou techniku s vhodným tlakem, aby byla lymfodrenáž účinná. Důležitá je i motivace a věk klientky.
Pro místní ošetření je lymfodrenáž kontraindikována u neošetřené plísně nebo kvasinky, zvláště v meziprstí dolních končetin.
Toto kožní onemocnění se však může objevit kdekoli na těle. Klient by měl tak navštívit svého obvodního lékaře nebo nejlépe dermatologa.
Stejně tak je to u mokvajících ran a u pacientů s těžkým stupněm lymfedému, kde se na tomto terénu objevuje tzv.lymforea. Je to stav, kdy otok vytéká ven přes kůži.
Protože při ošetřování celulitidy se drenážuje i břicho, zvláště u žen androidního a hypogenitálního typu, je vhodné se seznámit s relativními a absolutními kontraindikacemi při intenzivním ošetření břicha .
Jsou to nejasné břišní obtíže, choroby trávicího traktu – žlučníkové potíže, vředové onemocnění žaludku a dvanácterníku, těžké zácpovité stavy, chronické záněty tlustého střeva.
Silná a bolestivá menstruace, první měsíce těhotenství, šestinedělí a plné kojení.
Celulitida vzniká více u žen, které se léčí s diabetem a trpící zácpou!!!
Příčina je v poruše metabolismu.
Při provádění lymfodrenáže u klientky trpící zácpou je třeba zjistit o jaký druh se jedná.
To je důležité při individuálním ošetření.
Rozlišujeme 3 druhy zácpovitých stavů.
U habituální a pasážní zácpy lze provádět manuální lymfodrenáž břicha a cílená dechová cvičení nejlépe hned po vyprázdnění klienta. Jestliže se tak nestane provádí se lymfodrenáž max. do 36 hod., a to z důvodů tuhé a neformované stolice. Lymfodrenáž by pak mohla být bolestivá.
U spastické zácpy je lymfodrenáž absolutně nevhodná.